Strona główna / O nas

Wiara i nauka to projekt powstały przy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, którego celem jest prezentowanie najnowszego stanu badań na styku Wiary i Nauki. Projekt realizowany jest przez konferencje naukowe, teksty naukowe i popularnonaukowe, książki oraz materiały audiowizualne i inne. Szczególne miejsce zajmuje sfera relacji między naukami przyrodniczymi i Wiarą; kwestie ewolucji, stworzenia i inteligentnego projektu we Wszechświecie. Jednocześnie projekt przewiduje przyjrzenie się relacji miedzy innymi naukami a Wiarą.

Inauguracją projektu w dniach  od 1 do 3 czerwca 2023 r. była konferencja pt. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji” w Zamku Królewskim w Niepołomicach obok Krakowa. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi we współpracy z prestiżowym amerykańskim ośrodkiem naukowych Discovery Institute.

To kilkudniowe wydarzenie zgromadziło ponad 150 osób, ze środowisk akademickich, nauczycielskich, duchownych które miały okazję wysłuchania wykładów naukowców zgłębiających kwestie tzw. teorii ewolucji, Stworzenia czy Inteligentnego Projektu. Pośród wykładowców znaleźli się prof. Michael Behe; prof. Richard Sternberg, Günter Bechly czy o. dr Michał Chaberek OP.

Była to pierwsza tego typu konferencja w Polsce a nawet w Europie.

Zapraszamy do śledzenia nowości na stronie wiarainauka.pl oraz zapraszamy na kanał You Tube wiarainaukatv oraz do wspierania tego dzieła!

Jak powszechnie wiadomo w Polsce nie prezentuje się całościowego stanu wiedzy w naukach przyrodniczych na temat tzw. teorii ewolucji. Co więcej w szkołach i na uniwersytetach a także w przekazie popularnym  darwinizm prezentowany jest jako niekwestionowany i jedyny liczący się paradygmat. Na dodatek myślenie takie zdołało przebić się nawet do wielu katolickich ośrodków naukowych. Dlatego też naszą ambicją jest, aby rzetelnie prezentować stan nauk przyrodniczych i nie pomijać milczeniem bardzo ważnych i przełomowych odkryć naukowych.

Jeśli zależy Ci na tym, by Polacy mieli dostęp do najnowszych wyników badań w kwestii relacji Wiary i nauki, jeśli pragniesz, by w Polsce rozkwitała nieskrepowana wymiana myśli w tej dziedzinie, aby  Polacy mieli możliwość spotkania się z najwyższej klasy specjalistami wesprzyj dowolnym datkiem projekt wiarainauka.pl!

Dla naszych darczyńców przygotowujemy specjalny newsletter,  w którym informujemy o wszystkich istotnych wydarzeniach oraz inicjatywach. Będziemy informować o ciekawych publikacjach, książkach, konferencjach czy wykładach wideo.


OSTATNIO NA PORTALU

WARTO OBEJRZEĆ
 
PARTNERZY SERWISU
 
 
WESPRZYJ NAS
 
Wesprzyj Wiarę i Naukę !
Polacy potrzebują prawdy !


Nasz serwis to ewenement w skali kraju. Publikujemy
prace naukowe, opinie i relacje z wydarzeń ogniskujących
się wokół problematyki stworzenia świata
i teorii ewolucji. Twoje wsparcie wykorzystujemy
w pełni na rozwój i promocję serwisu

WiaraiNauka.pl.

Jaką kwotą możesz nas wesprzeć?

 

 

 

Dopomóż nam już teraz do utrzymania i rozwoju serwisu,

który propaguje niezależne badania naukowe i publicystykę

łączącą świat nauki i sferę wiary.

WSPIERAM KWOTĄ