Strona główna / Nauki społeczne
#Nauka  
Zobacz panel „Kim był dla nas Krzysztof Karoń?”, który był częścią konferencji „Jaki jest cel antykultury?”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w rocznicę śmierci słynnego pisarza i publicysty.
Co rusz można się spotkać w mediach głównego nurtu – skrzętnie pilnujących, by stale potwierdzać „prawdziwość” teorii ewolucji – że organizmy, w tym człowiek, poszczególne cechy, a nawet moralność powstały w wyniku niezaplanowanych, bezrozumnych i przypadkowych procesów ewolucyjnych. Ten neodarwinowski dogmat, opierający się na selekcji naturalnej, przypadkowych mutacjach i walce o byt, został oficjalnie zakwestionowany przez najstarsze towarzystwo naukowe na świecie.
W 1846 roku papież Pius IX w encyklice „Qui Pluribus” poświęconej ówczesnym błędom i sposobom ich zapobiegania, potępił między innymi fideizm. Wskazał też, jak należy podchodzić do kwestii sporu wiary i nauki. Jest to o tyle istotne, że także dzisiaj panuje w tej sferze ogromne zamieszanie, i to powodowane przez samych katolików.
„Naszą wizją jest stać się globalnym katalizatorem odkryć, które wniosą swój wkład do rozkwitu ludzkości” – zaznacza na swojej stronie Fundacja Templetona. Od kilkudziesięciu lat udziela ona grantów i przyznaje „duchowe Nagrody Nobla” naukowcom zgłębiającym „postęp religii”. Chętnie z tych dotacji korzystają także katolickie uczelnie. Tymczasem cele propagowane przez organizacje pozarządowe (NGO) założone niegdyś z inicjatywy legendarnego inwestora giełdowego, bynajmniej nie są zbieżne z wartościami ewangelicznymi.
1-4  
 
PARTNERZY SERWISU
 
 
WESPRZYJ NAS
 
Wesprzyj Wiarę i Naukę !
Polacy potrzebują prawdy !


Nasz serwis to ewenement w skali kraju. Publikujemy
prace naukowe, opinie i relacje z wydarzeń ogniskujących
się wokół problematyki stworzenia świata
i teorii ewolucji. Twoje wsparcie wykorzystujemy
w pełni na rozwój i promocję serwisu

WiaraiNauka.pl.

Jaką kwotą możesz nas wesprzeć?

 

 

 

Dopomóż nam już teraz do utrzymania i rozwoju serwisu,

który propaguje niezależne badania naukowe i publicystykę

łączącą świat nauki i sferę wiary.

WSPIERAM KWOTĄ